Każdy, komu leży na sercu dobro dzieci, otacza troską rodziców. Nie ma bowiem szczęśliwego dzieciństwa bez szczęśliwego rodzicielstwa.

Zapraszamy rodziców, nauczycieli oraz wszystkich, którzy chcą doskonalić swoje kompetencje wychowawcze.

Szkoła dla Rodziców
i Wychowawców

wiedza i doświadczenie

Sprawdzony od ponad 25 lat program. Jesteśmy certyfikowanymi realizatorkami wszystkich trzech modułów: podstawowego, o rodzeństwie, o nastolatkach.

odpowiedź na pytania

Między innymi: Jak poradzić sobie ze złością dziecka? Jak mówić "nie"? Jak zmienić niewłaściwe zachowanie? Jak chwalić? Jak zrezygnować z kar?

realne umiejętności

Moduł = 10 warsztatów wypełnionych wiedzą, ćwiczeniami i skupieniem na indywidualnej sytuacji każdego uczestnika. Wymiana doświadczeń i pomysłów w trudnych sytuacjach.

Kiedy?

10.02.2021- 31.03.2021 (środy)

Jaki koszt?

Koszt 650 zł. Płatne z góry lub w ratach. Konieczne jest uczestnictwo w całym cyklu, ponieważ spotkania są ze sobą powiązane.

Jak się zapisać?

"Szkoła..." odbywa się w cyklach.
O kolejnym naborze informujemy w zakładce "Co nowego?" oraz na profilach Facebook i Instagram. Zadzwoń 500 544 417, by zapisać się na listę zainteresowanych.

Warsztaty UPDATE / UPGRADE

Dla kogo?

Dla rodziców, którzy lubią przyjmować wiedzę podawaną
„w pigułce” lub nie mogą uczestniczyć w dłuższych kursach.

O czym?

Trudne zachowania u dziecka, kłotnie rodzeństwa czy wychowanie bez kar to tylko przykłady. Każdy cykl odpowiada na zapotrzebowanie i najczęstsze pytania rodziców.

Jak to wygląda?

Cykl = 2 lub 3 spotkania oraz jedno dodatkowe dla chętnych, jako okazja do konsultacji, ewaluacji, wymiany doświadczeń oraz dodatkowych podpowiedzi.

Kiedy?

Wtorki 18.00 - 20.00
(początek każdego cyklu
w pierwszy wtorek miesiąca)

Jaki koszt?

Kazde spotkanie w cyklu to 100 zł, dodatkowe spotkanie dla chętnych +80 zł.
Cykl 2 spotkania +1 = 200zł + 80 zł Cykl 3 spotkania +1 = 300zł + 80 zł

Jak się zapisać?

O kolejnych cyklach informujemy w zakładce"Co nowego?" oraz na profilach Facebook i Instagram. Zapisy via Messenger lub telefonicznie 500 544 417.

Rodzice na kawie

Komu kawy?

Komu chwilę oddechu, by przegadać aktualne wyzwania z osobami, które zawodowo zajmują się dziećmi? Dla kogo ciasteczko i dystans do codzieności? Kto woli herbatę i poczucie, że wie i rozumie nieco więcej?

O czym przy kawie?

Każde spotkanie ma swój motyw przewodni (informujemy o nim na profilach i w "Co nowego?") oraz margines na bieżące potrzeby obecnych na spotkaniu osób.

Jak i kiedy?

Spotykamy się w każą drugą środę miesiąca, godz. 19.00 - 21.00. Koszt 30 zł. Nie obowiązują zapisy, wystarczy przyjść na ul. Więckowskiego 20/3 🙂

Co mówią rodzice?
Filemon to zapewne fantastyczne miejsce dla dzieci, ale moja trójka nigdy tu nie była (a szkoda, chyba muszę to zmienić choć nie wiem czy nie są już za duzi ☹) … za to ja - nie raz. Zaczynając od 10 tygodni Szkoły dla Rodziców i Wychowawców, na środowych warsztatach kończąc. Muszę przyznać, że nauczyłam się tu wiele … jak radzić sobie z moimi dziećmi, ich humorami, ale przede wszystkim własnymi emocjami. To miejsce gdzie rodzic widzi, że nie jest sam gdy ogarnia go poczucie bezsilności, że inni mają podobne problemy, że zwyczajnie może się wygadać i dostać kilka cennych rad. Z całego serca polecam … pisałam o miejscu, ale to dziewczyny Aga i Ania je tworzą. Tworzą z pasją i ogromnym zaangażowaniem.
Katarzyna Zawisza- Bednarczyk
mama
Chyba największym lękiem jaki towarzyszy rodzicom jest poczucie osamotnienia w przeżywaniu wyzwań, jakie stawia wychowywanie własnych dzieci. Przynajmniej było tak u mnie 🙂 Aga i Ania i ich szkoła dały mi tą niepowtarzalną możliwość dzielenia się swoimi obawami razem z innymi rodzicami. I choćby za to jestem im wdzięczny. Dziewczyny pomogły mi zrozumieć swoje emocje i zmierzyć się z własnymi wyobrażeniami o wychowaniu, a to, jestem przekonany, zmieniło na lepsze relacje z moimi synami. Ania i Aga nauczyły mnie, faceta, korzystać z narzędzi 🙂 jak choćby: zebrania rodzinne, współdecydowanie, wspólne zasady i kiedy powiedzieć stop, a kiedy dać się wypłakać i wykrzyczeć. A najlepsze jest to, że chyba dzięki lepszym rozmowom z dziećmi nauczyłem się (trochę lepiej) rozmawiać z żoną.
Mariusz
szczęśliwy tata Bartka i Szymka
Do uczestnictwa w szkole rodziców i wychowawców skłoniła mnie chęć lepszego zrozumienia zachowania moich dzieci. Ku mojemu zaskoczeniu z zajęć prowadzonych przez Agnieszkę i Anię wyszłam z lepszym zrozumieniem samej siebie. Chyba po raz pierwszy uświadomiłam sobie tak dosadnie i przekonałam się na własnej skórze (dosłownie...dziewczyny mają takie metody ;)), jak łatwo przychodzi nam powielanie schematów i metod wychowawczych, które wynieśliśmy z domu, a których podmiotem zwykle jest wszechwiedzący i nieomylny rodzic. Okazuje się, że brak porozumienia i konflikty to często zwyczajnie efekt sprzężenia zwrotnego. Dziewczyny nie rozdają magicznych różdżek, ale dzielą się metodami, których owoce widać natychmiast. Gorąco polecam.
Agnieszka Dominowska
mama
Mialam okazję wziąć udział w Szkole dla Rodziców. Fantastyczne, profesjonalnie poprowadzone warsztaty w przemiłej atmosferze. Polecam wszystkim rodzicom i wychowawcom. 👌
Barbara Guzek
mama
Dorośli na szkole dla rodziców uczą się patrzeć inaczej i ze zrozumieniem na zachowanie dzieci. Warsztaty są bardzo przydatne i jak dla mnie bardzo odkrywcze. Naprawdę pomagają później rozwiązywać problemy:) nie mogę się doczekać kolejnej edycji. Bardzo polecam każdemu:))
Ania
mama
Szkoła dla Rodziców w Filemonie to był dla mnie prawdziwy zwrot w podejściu do wychowania 🥰 pełen profesjonalizm prowadzących, niesamowicie kreatywne i interaktywne zajęcia (nie mogłam się doczekać kolejnych zaskoczeń!), ogrom wiedzy (zapisany cały zeszyt!) i wskazówki na przyszłość jak okiełznać domowe emocje... Jednym słowem REWELACJA. Do tego wszystko w bardzo przyjemnej, iście domowej atmosferze... Gorąco polecam!
Justyna Mokras- Grabowska
mama
Zainteresowana? Zainteresowany?

Daj nam znać!

telefonicznie

Anna Weremecka 500 544 417

mailowo

biuro@filemon.com.pl

Zjadamy ciasteczka. Czy to ok? Chcesz wiedzieć więcej? czytaj
Tak, nie widzę problemu.